TARTU LINN

MERIKE LUMI

NR 285

KALLIS SÕBER!

Lähme valimistele vastu ja teeme koos oma kodulinnast eelkõige tartlastele meelepärase elupaiga.
Minu nimi on Merike Lumi ja ma luban, et teen kõik endast oleneva, sõltumata sellest kas osutun valituks või mitte, et me kõik saaksime pidada Tartut oma armsaks kodulinnaks, kus meil on hea ja kuhu me eemalviibides alati tagasi igatseme.
Olen 2019 a. valitud EKRE Tartu linna ringkonna juhatuse esimeheks, olen olnud EKRE Tartu linna ringkonna aseesimees, täna olen EKRE Tartu linna ringkonna juhatuse liige. EKRE volikogu liige, EKRE Naisühenduse juhatuse liige, ENÜ liige. Kuulun EKRE Kristlaste Ühendusse ja EKRE majandustoimkonda. Olen Tartu linnavolikogu arengu– ja planeerimiskomisjoni liige, kus olen seisnud parkide säilimise eest, et linna süda jääks roheliseks ja puutumata. Kuulusin Tartu linna Tselluloositehase eriplaneeringu komisjoni, kus koos Tartlastega ja Eesti maast ja loodusest hoolivate inimestega suutsime tehase rajamise peatada.
Olen rahvuslane, Tartu Rahu Põlistamise Seltsi aseesimees. Olen Tartu EKRE Vaba Vestluse Ümarlaua idee algataja ja asutajaliige.
Minul on keskeriharidus, olen kinnisvaraettevõtja 2005. aastast.
Tänasel päeval ei ole võimalik poliitikast kõrvale hoida, olgu siis passiivselt või aktiivselt, kõigil tuleb sellega tegeleda. Nii olen mina valinud EKRE, ainsa erakonna, kus seistakse Eesti rahva, keele ja territooriumi püsimajäämise eest.
Olen massilise sisserändajate vastuvõtmise vastane. Meie ilus kodulinn Tartu ei tohi muutuda multikulti getoks. Tartu peab olema turvaline, akadeemilise keskkonna ja Tartu vaimuga Eesti linn. Meie linna pargid peavad püsima jääma kogu oma roheluses. Emajõgi peab jääma puhtaks veekoguks, mille kaldaäärsed rohealad peavad kuuluma kõigile linlastele. Säilitada tuleb arhitektuuriväärtused. Pole mõtet ehitada klaaspaleesid, mida me üleval pidada ei jõua. Linna pargid tuleb korrastada. Igas linnaosas peaks leiduma rohelust, kus linnakodanik saaks lõõgastuda ja lapsed mängida-sportida. Kus noortel peredel oleks mõnus olla koos oma pisikestega ja kus nad tõesti tunneks, et linn hoolitseb nende eest. Tartusse on vaja ehitada sotsiaalkortereid nii meie noortele peredele kui ka vanemale generatsioonile, kes elu keerdkäikude tõttu on pidanud oma kodust loobuma.
Tartu peab olema linn, kus hoolitakse noortest Eesti peredest. Vähendada tuleb lasteaia kohatasu. Kõigile lastele tuleb võimaldada vähemalt üks tasuta huviring. Ideaalis võiks noor Eesti abielupaar saada riigilt madala protsendiga eluasemelaenu, millest iga lapse sünniga kustuks neljandik. Väärtustada tuleb eakaid ja erivajadustega inimesi. Meie pensionärid, kes on töötanud riigi heaks aastakümneid peavad saama korraliku pensioni. Tuleb tõsta hooldamise toetust ja parandada taastusravi kättesaadavust.
Selle nimel, et kõik hea, mis Tartus on jääks tartlastele ja meie oma lastele, tuleb vaeva näha meil endil ja mina olen valmis seda tööd tegema.

© 2024 EKRE