TARTU LINN

JAAK VALGE

NR 280

Olen ajaloolane, PhD, Tartu Ülikooli kaasprofessor ja Riigikogu liige

Olen alati olnud rahvuslane, tegutsenud Eesti Rahvusliku Sõltumatuse Partei, hiljem Eesti Rahvusliku Liikumise ridades ning enne EKREga liitumist üksikvõitlejana. Viimasel kahel aastal on mu põhiaeg läinud parlamenditööle, aga käsitlen Riigikogu liikmeks olemist võimalusena tegeleda poliitikaga laiemalt.

EKRE on meie poliitilisel maastikul ainus rahvuskonservatiivne erakond, seega vastutame kogu Eesti rahvuskonservatiivse aate- ja poliitikasuuna eest. Me ei saa endale lubada mandumist "tavaliseks", madalalt intriigitsevaks, pisikeste ja egoistlike eesmärkidega erakonnaks. 

Me vajame aktiivkaitset läänemaailma haaranud vasakliberaalsete ogaruste ja rahvusi ning demokraatiat lämmatava globalismi eest, aga ka poliitilist murrangut. 

Meie toetusel on veel tugev kasvupotentsiaal. Selle realiseerimiseks peame veel selgemalt jälgima oma poliitilisi eelistusi, keskendudes rahvusriigi, demokraatia ja kodanikuvabaduste kaitsele. 

Tartu on eesti vaimukeskus, kust peaks algama Eesti taassünd. Tartus peab olema rohkem lapsi. Linnavõim saab sellele kaasa aidata peresid toetades. Samuti peavad tartlased saama hääle - võimaluse ise referendumitel otsustada, kuidas oma linnas elu korraldada.  

© 2024 EKRE